IEEE GTU

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Topluluğu 2013-2014 döneminde kurulmuş olup üniversitemizde okuyan her öğrenciye açık bir kulüptür. Temel felsefesi; öğrencinin kendisini istediği disiplinlerde geliştirebilmesi için fırsatlar yaratmaktır.
Topluluğumuzun amacı okulumuz öğrencilerinin mesleki ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak, aynı zamanda sorumluluk duygusunu kazandırmaktır. Topluluğumuzda aktif olan öğrenciler ilgilendikleri sektör hakkında daha fazla bilgi edinme, değişik alanlarda veya kendi alanlarındaki liderlerle tanışma, teknik geziler ile mesleki hayatında çalışacağı ortamları görme, seminer, mesleki dersler ile kendini geliştirme, çok yönden yetiştirme gibi imkanlara sahip olurlar ve aynı zamanda IEEE GTÜ Öğrenci Topluluğu’nun projelerinde, komitelerinde görev alarak, liderlik deneyimi kazanma ve tecrübe edinme imkanı bulurlar.

Kurulduğumuz günden bugüne

30000

kişiye dokunduk

“Senin Hayalin, Senin Geleceğin”

mottosuyla yola çıkan topluluğumuz 6 Yönetim Kurulu Üyesi, 11 İdari Kurul Üyesi ve 11 komiteye sahiptir. Şuan 200 aktif üye ve 2000 kayıtlı üyeye sahip olan IEEE GTÜ, 5 yıldır üniversitemizde en fazla etkinlik yapan ve en fazla üye barındıran kulüp olmuştur.

Bu doğrultuda IEEE GTÜ’ olarak öncelikli amaçlarımız ;

  • Okulumuzun markalaşma sürecine yardım etmek
  • Üyelerine daha geniş staj imkanları sunmak ve iş dünyasını yakından tanıma fırsatı vermek
  • Okulumuz öğrencilerine mesleki açıdan yararlı olabilecek teknik dersler vermek
  • Sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek
  • Teknik Geziler, Seminerler ve Çeşitli Etkinlikler düzenlemek